• Wycieczka do OSP Gracze

• W poniedziałek 27.05.2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do OSP w Graczach, podczas której zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy, mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt strażacki, wyposażenie wozu. Na zakończenie wzięli udział w zawodach strażackich, które wzbudziły wiele emocji

Zobacz statystyki

Promuj post

Lubię to!

• Wycieczki\a do Muzeum Wsi Opolskiej

• 10.05.2024 r., uczestnicy wycieczki do Muzeum Wsi Opolskiej, mogli zapoznać się z tradycyjnym życiem wsi opolskiej, poznać historię regionu oraz uczyć się o dawnych zawodach i rzemiosłach. Dzieci były pod wrażeniem atmosfery panującej na wsi oraz bogatej kolekcji eksponatów prezentowanych w muzeum. Zwiedzanie muzeum pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć lokalną historię i tradycje. Dzieci wróciły do szkoły z głowami pełnymi nowych doświadczeń i wrażeń. Była to ciekawa i edukacyjna wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

• Wiosenne Igrzyska Sportowe „Razem do Zwycięstwa”

• Za nami I edycja zawodów sportowych skierowanych dla uczniów z SPE. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Niemodlinie. Na zawodników czekało 5 stanowisk z zadaniami, z którymi młodzi sportowcy świetnie sobie poradzili. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, a najlepsi zostali dodatkowo nagrodzeni pucharami. Jednak na zawodach się nie skończyło, aby uatrakcyjnić nasze wspólne spotkanie na zakończenie odbyło się ognisko integracyjne. Bardzo DZIĘKUJEMY sponsorom: Pani Magdalenie Serwata, Panu Jarosławowi Żurek, Panu Łukaszowi Piekut oraz Radzie Rodziców, dzięki którym mogliśmy zorganizować imprezę sportową.

• Kopalnia Soli w Bochni

• Uczniowie klasy  7 zwiedzali najstarszą kopalnię soli w Polsce, która jest Pomnikiem Historii, wpisanym na listę UNESCO – Kopalnię Soli w Bochni.

Pokonując trasę turystyczną z ekspozycją multimedialną, uzupełniali wiedzę programową, poznawali postawy i wartości patriotyczne, tradycje narodowe oraz religijne w oparciu o bogate dziedzictwo historyczne i przyrodnicze.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła podziemna przeprawa łodzią.